W dniu 20 lipca o godzinie 10:09 2013 r. Dyżurny Policji z KPP w Augustowie telefonicznie powiadomił patrol na łodzi motorowej ratowników wodnych z Augustowskiego WOPR o utonięciu młodego mężczyzny na jeziorze Białym „PATELNIA” w Przewięzi.

Patrol w składzie Aleksander Gulan i Piotr Sikora, który przebywał na jeziorze Necko  niezwłocznie udał się łodzią motorową SPORTIS w miejsce zgłoszenia.

Akcje ratowniczą podjęto o godzinie 10:20, natychmiast po przybyciu. Ratownik wodny Piotr Sikora po około 8 minutach penetracji dna w miejscu wskazanym przez osoby znajdujące się na brzegu oraz obecnego funkcjonariusza Policji Artura Łapińskiego, odnalazł ciało młodego mężczyzny na głębokości około 2,5 m w odległości około 25 – 30 m od brzegu. Wspólnie z Arturem Łapińskim wydobyli ciało mężczyzny z wody na brzeg i natychmiast Piotr Sikora przystąpił do reanimacji. Po chwili przybył lekarz

z EUROCOPTERA i kontynuował reanimację. Wydobytym mężczyzną z wody okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu monieckiego, którego nie udało się uratować.

Ratownicy z Augustowskiego WOPR po zakończeniu akcji ratowniczej udali się w dalszy patrol po jeziorze Białym i Necko.

 

Marek Opolski. Prezes Augustowskiego WOPR.