Prezes Augustowskiego WOPR Marek Opolski, na zaproszenie Pana Komendanta Powiatowego Policji uczestniczył w debacie społecznej, poświęconej bezpieczeństwu w sezonie turystycznym, na terenie powiatu augustowskiego. Debatę zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Augustowie.

Augustowscy policjanci są przygotowani do nadchodzącego sezonu letniego. Przybędzie funkcjonariuszy, którzy mają strzec bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, ścigać wandali i karać za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. 

W wakacje augustowskich policjantów wesprze 10 stróżów prawa z Białegostoku. I jak mówi oficer prasowy augustowskiej komendy policji Paweł Jakubiak, będą oni ostro karali zwłaszcza za wybryki chuligańskie, niszczenie mienia i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Patrole mają pojawić się także na pomostach POSTiV oraz molo i Radiowej Trójki, gdzie jak zgłosili mieszkańcy wielu młodych ludzi ostro imprezuje pijąc alkohol.

Z kolei na wodzie policja będzie działała wspólnie z worpowcami, którzy, jak zapewnia prezes augustowskiej drużyny WOPR Marek Opolski, także już są gotowi do pracy i stałe patrole rozpoczną 1 lipca.

Autor: Renata Metelicka

 

Link: www.dziennikpowiatowy.pl